П`ятниця, 17.05.2024, 01:57
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гость
ДРУЗІ САЙТУ
Meteoprog.UA
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
osvita.ua
ART Ukraine
Пошук
Міні-чат
500
Tyzhden.ua
Гороскоп-META
Головна » Статті » Статті дописувачів

Обговорення законопроекту «Про перше робоче місце»

Однією із проблем сучасної молоді є працевлаштування. Після закінчення вищого навчального закладу у більшості студентів постає проблема працевлаштування.  Майже скрізь для того, щоб отримати роботу, потрібно мати вже якийсь досвід. Але ж де його взяти? Щоб отримати престижну роботу з високою заробітною платою потрібно мати ще й дві вищі освіти. Як виявилося в Україні немає ефективного законодавчого механізму, який би регулював процес працевлаштування.

Проблему першого робочого місця молодих спеціалістів підняла народний депутат Ірина Бережна. За її ініціативи був проведений круглий стіл на тему «Обговорення законопроекту «Про перше робоче місце», який відбувся 10 лютого 2012 р. Організатором цієї зустрічі був голова молодіжної громадської організації «Молодіжний центр Києва» Роман Григорошин. На захід було запрошено молодіжних лідерів, активістів студентських рад, профспілок та молодіжних організацій. На круглому столі були присутні й наші студенти: представники Студентської ради Максим Іващенко та Аліна Слюсар.

 «Це буде наша спільна справа. До мене, як до народного депутата, часто звертаються молоді люди та організації з приводу працевлаштування. Сьогоднішні реалії такі, що вчорашньому студенту практично неможливо влаштуватися на роботу.  Роботодавець вимагає досвід роботи, а іноді ще й наявність другої вищої освіти. В Україні ж немає механізму, який би надавав перше робоче місце, де можна було б отримати необхідний стаж» – розпочала роботу круглого столу Ірина Бережна постановкою проблеми. Свою думку висловив голова МГО «Молодіжний центр Києва» Роман Григоришин. Він зупинився на таких проблемах як робота молоді не за фахом, недостатня професійна підготовка і відсутність попиту на фахівців деяких галузей. Роман Григоришин запропонував законодавчо зобов'язати вищу школу ввести практичні курси при вузах, реформувати систему освіти і акцентувати увагу на необхідних країні спеціальностях, а, крім того, афішувати наявність вакансій. «Більше 50-60% вакансій сьогодні не афішуються. Їх ніде немає, їх потрібно шукати. Роботодавець не думає на перспективу: можна ж взяти людину без досвіду і виховати відданого фахівця» – прокоментував нинішню ситуацію на ринку праці Роман Григоришин. 



Від молодих лідерів також надійшла пропозиція посилити контроль якості надання вузами освітянських послуг, які випускають неякісних фахівців, і, навіть, позбавляти такі навчальні заклади ліцензії. Андрій Бабаніч запропонував створити молодіжні центри, які б допомагали студентам складати резюме, писати супровідні листи і проводити тренінги, про те  як подати себе на співбесіді. Цьому обурився помічник заступника голови Голосіївської районної адміністрації Артур Макарян: «Всі хочуть бути Президентами і народними депутатами, працювати в шкіряному кріслі. А хто буде водити трактор і прибирати сніг? Треба навпаки підтягнути бар'єр вступу до вузів. Як це випускник не може скласти резюме? Де ви бачили випускника в Німеччині, який не може цього зробити? Можеш вчитися – вчися, не можеш – вила в руки і йди працювати».

Досить часто з уст молодих людей звучало питання про необхідність практики – мовляв, і самим так легше досвіду набиратися, і роботодавця від недієздатного працівника захистити можна. Пропонували створити конкретний закон, який би дозволяв вчитися і працювати, надаючи кожному гнучкий графік. Координатор проектів Української Асоціації Маркетингу, директор Юлія Павленко виявилася самою категоричною: «Ми витрачаємо стільки часу на лекції, які в підсумку виявляються неефективними і заперечують практику як таку. Потрібно практикуватися не один тиждень в кінці навчального року, а кожного тижня». Ірина Бережна посміялася, мовляв, «так ми договоримося до того, що вчитися взагалі не потрібно», і зазначила, що варто було б «для себе вирішити, що зараз важливіше: робота чи навчання».



Ірина Бережна визнала цікавими всі пропозиції, пообіцяла опрацювати їх, але зазначила, що «даний законопроект – це тільки перша ластівка. Одним законопроектом всі пропозиції охопити неможливо. Але вони будуть внесені і в інші проекти - це я вам обіцяю». Наостанок активісти круглого столу на чолі з нардепом прийняли рішення створити постійну робочу групу, яка в подальшому буде доопрацьовувати законопроект «Про перше робоче місце».

 Досить багато прозвучало цікавих думок, але чи були вони почуті, чи дійсно звернуть увагу на думку молоді? Чи цей захід був тільки для «галочки»?


Категорія: Статті дописувачів | Додав: sms2005 (15.02.2012) | Автор: Аліна Слюсар
Переглядів: 2000 | Теги: працевлаштування, Студентська рада | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]